Yıpranan Saç Uçlarındaki Çatallaşmaya Son Verin

0
714

Güzelliğin simgesi olarak değer gören saçlar, şıklığı tamamladığı gibi zarafeti de sergilemektedir. Öyledir ki kıyafet kombini yaptığınızda saçlarınız ile tamamlarsınız. Saç güzelliği sadece tek başına bir etken olmakla kalmayarak, bir tamamlayıcı unsurdur da. Bu sebeple saçlarınızın bakımına, kesimine, sizin yüz hatlarınıza uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Oval, uzun, kare, yuvarlak yüz hatları gibi saç şekillerinin de bu hatlara göre bir değişimi söz konusudur. Ayrıca saç uzunluğu da ayrıca dikkat edilmesi gereken bir detay olmaktadır. Kısa boylu hanımlarda pek fazla uzun saç tercih edilmemektedir. Saçlar ne kadar uzun ise boyu o kadar kısa gösterebileceği için, mevcut uzunluğu kesmesi istenmez. Perçemli veya kâküllü saçların da dar alınlı yüz hatlarında pek tercih edilmesi uygun değildir. Kâkül, genelde geniş alınlı hanımların tercihi olmaktadır. Saç kesimleri, saç uzunluğu gibi saç renklerinde de ten ile uyumluluk önemlidir. Fazla esmer tenlerde açık renk saçları hoş durmamaktadır. Saç ile kaş renginin de uyumlu olması gerekmektedir. Platin sarısı saçlarda siyah kaşlar oldukça estetiksiz bir görünüm ile güzelliğinize düşen gölge olacaktır.

Tüm bunlar bir yana peki saç bakımları nasıl olmalıdır? Saçlarınız yıpranmış, aşırı işlem görmekten dolayı hasarlı ve kırılganlaşmış bir yapıda ise saç şekliniz ne kadar yüz hattınıza uygun olur ise olsun, saç renginiz ne kadar teniniz ile uyumlu olur ise olsun pek fazla dikkat çekmez. Hatta yıpranmış saçlar, güzelliğinizin solgunlaşmasına sebebiyet verir.

Güzelliğiniz Solmasın

Saçlarınızın bakımını muhakkak saç yapınızın sorununun çözümledikten sonra uygulayın. Örneğin ince telli, kırılganlaşmış, ince yapılı saçlarınızda muhakkak yıpranma problemleri görülür. Saç boyunca görülecek olan bu yıpranmalar, saç uçlarında daha fazla görülür. Saç uçlarına ve saç boyuna yıpranma karşıtı bakım kremleri, maskeler uygulayabilirsiniz. Fakat öncelikle saç uçlarınızdan 2-3 cm kadar kestirin. Saç uzmanları her ay düzenli olarak veya 2 ayda bir düzenli olarak saç uçlarının kesilmesini öneriyor. Böylelikle nefes alabilecek saç uçları ile daha sağlıklı yapı kazanılmış oluyor.

Saç uçlarınızı kestirdikten sonra saçınıza yoğum nem ve besin takviyesinde bulunacak olan yıpranma karşıtı krem ile onarıcı maskeler kullanmalısınız. Profesyonel saç bakım ürünleri tercih ederseniz, saçlarınızın hasarlı yapısı hızla onarılmış olur ve sağlıklı, canlı, parlak görünüm kazanılmış olur. Saçların aldığı hasara göre numaralandırılmış bakım maskeleri vardır. 1-2-3 numara olarak saçlara yoğun ve etkili bir tedavi uygulanan saçlar, hızla iyileşmeye başlar ve size solmakta olan güzelliğinizi tekrardan bahar çiçeği kadar diri bir şekilde sunar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here