Topuz Modelleri İçin Özel Aparatlar

0
1060

Düzgün görünüm kazanan topuzların sahibi olmak istiyor veya topuz modelini bizzat kendiniz yapıyor, yaptığınız işte en başarılı sonuçları alarak, müşterilerinizi memnun etmek istiyorsanız, aparat seçiminde özenli olmalısınız. Öncelikle daha dolgun ve düzgün görünüm kazanmış topuzlar oluşturabilmek için gerekli dolgunluğu verebilecek topuz destekçisi aparat tercih etmelidir. Fakat bu tercihi yaparken topuzun renk seçimi oldukça önemlidir. Saçın rengine en uygun topuz aparatı rengini tercih ettiğinizde, saçlarda doğal bir görünüm yakalamış olursunuz. Uygulandığında saça ağırlık vermeyen, hafif yapılı bu topuz tokaları, saçları yormuyor ve başı ağrıtmıyor.

Farklı topuz aparatı modelleri vardır. Bunlar arasında plastik, sünger ve saç yapısını taklit etmiş olan saç telleri ile oluşturulmuş, parlak yapılı aparatlar mevcuttur. Günlük kullanım için daha küçük aparatlar tercih edilirken özel günler, davetler ve özellikle gelin başları için daha büyük, gösterişli topuz aparatları seçilmektedir. Siyah, kahverengi, açık kahverengi ve sarı olmak üzere en çok tercih edilen ve bu tonlardaki saçlarla en çok uyum sağlayan temel renkler vardır. Alternatif olarak, özel saç renklerine uygun alışılmışın dışında da topuz aparatı modelleri mevcuttur.

Topuz Aparatı ile Gösterişli Gelin Başı Modelleri

Gelin saçları yıllardır topuz modeli ile bağdaşmıştır. Gelin başı denildiğinde de akla kadın ya da erkek fark etmeksizin hemen düzgün toplanmış topuzlu saçlar gelir. Gelin yüzünün güzelliğini daha da ön plana çıkaran ve duvak takımını kolaylaştıran, duvağa en çok yakışan saç modeli topuzdur. Bu sebeple topuz, gelin başlarının vazgeçilmezidir. 2017 gelin başı modelleri arasında da topuz her zamanki gibi ilk sırada yer almaktadır. 2017 yaz gelin başı modelleri ise geçmiş yılların aksine açık, maşalı saçlardan uzak olarak klasik çizgiden ayrılmıyor.

Gelinler genellikle makyajlarının da ön plana çıkacağı özel modeller tercih ederler. Göz makyajının bütün görkemi ile kendisini göstereceği, yüz hatlarının saçın gölgesinde kalmadan kendini göstereceği saç modelleri tercih ederler. Tabii bunu bir de zarif takıları ile tamamlarlar.

Zarafetin simgesi olan topuz saç modeline sahip olmak istiyorsanız Tahtatarak.com sitemiz üzerinden aradığınız zarafete uyum sağlayacak ekipmanları bulabilirsiniz.