Sıcak Havalarda Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

0
306

Cildiniz gün ortasında parladıkça rahatsız mı oluyorsunuz? Yüzünüzü temizlediğinizde, duştan çıktığınızda dahi kısa bir süre sonra yüzünüzde yağlanma mı görüyorsunuz? Cilt tipinizin yağlı olduğunu kabullenmeniz gerekmektedir. En iyi belirtileri bu yönde olan yağlı ciltler, gün içinde birçok rahatsız edici durum yaşatır. Bununla başa nasıl çıkacağınızı bilemeyebilir veya bilseniz de gereken bakımı yapmak için üşenebilirsiniz.

Özellikle kadınlar için oldukça sinir bozucu bir hal alan yağlı cilt sorunları, beraberinde sivilceleri de getirmektedir. Yüzde, omuzda, sırtta, göğüs üzerinde sıklıkla görülen sivilceler de yağlı cildin zararları arasındadır. Yağlı cilt sadece zararlı olarak bilinmemelidir. Dezavantajları olduğu kadar avantajlar da sunmakta olan bu cilt tipi sayesinde yüz kırışmıyor. Nemsiz kalmıyor, kurumuyor, solmuyor. Daima canlı bir şekilde görünüm sahibi olmanızı sağlıyor. fakat siyah noktaların çoğalması, gözeneklerin genişlemesinden dolayı estetik durmayan yapı, sık sık sivilcelenme, en çok da gün ortasında cildin aşırı, yüzün aşırı parlaması bütün olumlu yanları alıp götürüyor.

Yağlı Ciltler İçin Yağ Emici Mendil Kullanın

Bu yağlı görünümü azaltmak için basit seçenekleriniz var. Mesela pudralı mendiller. Bir mendil defteri düşünün ve ihtiyacınız olduğunda pudralı yağ çekici mendilinizi içinden alarak, yüzünüzdeki bütün yağlanan gözenekleri hafif tamponlama ile alabilme imkanı sağlıyor.

Yağ emici mendilleri kullanarak, anında yağlanmadan kurtulmuş olursunuz. Yağlı cilt tipi genellikle buluğ çağında kendini göstermeye başlar. Özellikle yirmili yaşlarda bir hayli can sıkıcı cilt problemlerine sebep olur. Otuzlu yaşlarda da etkisini sürdürmekte olan bu cilt tipi, kırklı yaşlara doğru ilerledikçe etkisini kaybederek, aşırı yağlanmayı sonlandırır.

Yağlı bir cilt tipine sahipseniz cildinizin arındırmasını özenle yapmalısınız. Özel bir cilt sahibisiniz. Diğer ciltlerden farklı olan bu tip, yağlı olduğu için yüz çizgilerinde kırışmayı önleyerek, kişiyi olduğundan daha genç gösterir. Doğal bir kırışık giderici cilt bakımı sağlamış olmakta olan bu durumdan dolayı cildiniz sizi zorladığı gibi ilerleyen yıllarda da birçok güzel sonuçlar vermektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here