Saç Yaşınız

0
1017

Saçlarınızın ne kadar yaşlı olduğunu biliyor musunuz? Muhtemelen bilmiyorsunuz ve saç yaşınızın kronolojik yaşınız ile aynı olduğu konusunda fikir yürütüyorsunuz. Oysa saç yaşı ile kronolojik yaş arasında bir fark vardır. Kronolojik yaşınızda (doğduğunuz günden bugüne kadar olan yaş) siz ne yaparsanız yapın, her geçen yıl bir yaş daha haneye eklenmiş olacaktır. Oysa saç yaşı, “biyolojik yaş” ile alakalıdır ve biyolojik yaştan kaynaklı belirtilerin en fazla göze göründüğü yerdir. Saçlarımızı, biyolojik yaşımızın vitrini olarak düşünebiliriz. Peki, kusursuz olmasını istediğimiz saçlarımızda bu denli etkili olan biyolojik yaş nedir? Biyolojik yaş, yaşantımız boyunca beslenme tarzımız ve yaptığımız egzersizler ile belirlenmektedir. Tükettiğimiz yiyecekler ve içecekler, çalışma şartlarımız, yaşadığımız coğrafya, genetik faktörler yaşın belirlenmesinde etkilidir.

Biyolojik yaşınızı genç tutmak sizin elinizdedir. Hatta gün geçtikçe gençleştirebilirsiniz. Düzenli beslenme, uyku, spor ile bu mümkündür. Ne kadar sağlıklı bir yaşam sürdürürseniz, saçlarınızda da buna bağlı olarak doğru orantılı bir gençleşme görülecektir. Biyolojik yaşınızı öğrenmeniz için internet üzerinde birçok test vardır. Birini yapabilir ve yaşınızı hesaplayabilirsiniz.

Saçtaki Yaşlanmanın Belirtileri Nelerdir?

Eğer saçlarınız yaşlandıysa artık saçlarınız eskisi gibi parlak bir görünümün sahibi değildir. Matlaşmıştır. Sönük bir görünüm ile hacimsizlikten kaynaklanan sağlıksız duruş sergiler. Saçlar, tarama ve şekil verme gibi mekanik strese karşı dayanıksız bir hâl alır. Saçlarınız taranırken dahi dökülmeye, kopmaya, kırılmaya başlayacaktır. Saçlar yaşlandıkça kuruyacaktır. Bu durum sizi nemsiz saçların sahibi yapacaktır. Sizi en çok rahatsız edecek olan ise saçlarınız dökülmeye başladığında seyirci kalmanız olacaktır. Gün geçtikçe saçlarınızın seyreldiğini görecek ve eski gösterişli günlerin geçmişte kaldığını düşüneceksiniz. Düşünmeyin! Saçlarınızın yaşlanmasına seyirci kalmayın! Saçlarınızın yaşlanmasını önleyin ve yaşlanmış saçlarınızı gençleştirmek üzere en ideal bakımı uygulamak için harekete geçin.

Bunun için size bir önerimiz var: Schwarzkopft Bonacure serisi Q10 ürünleri  yaşlanmayı önlüyor. Artık saçlarınızın yaşlılık belirtilerinden dolayı eski görkemli günlerine tekrardan kavuşamayacağı düşüncesini bir kenara bırakın ve geleceğe dair umutlanın. Çünkü BC Bonacure Q10 Plus “time restore” anlayışı ile zamanı geri getiriyor.

Schwarzkopft Bonacure Q10, Amino Cell Rebuild Teknolojisi geliştirilmiştir. Saç tellerinin iç kısmına nüfuz ederek, zaman içerisinde etkili ve uzun ömürlü bir onarım gerçekleştiriyor. Böylelikle yeniden yapılanan genç saç telleri kazandırıyor. Q10 Plus ise saçlardaki zamanla kaybedilen keratin proteini takviye ederek, bu yöndeki açığı kapatıyor. Solunum zincirinde enerji üretimi yapıyor, saç köklerini uyarıyor ve dökülmelere karşı önlem alıyor.

Tıpkı bir bebek gibi ipeksi dokunuşu ile kendine hayran bırakan, güneş gibi ışıldayan saçların sahibi olmak artık hayal değil, Schwarzkopft Bonacure Q10 ile  gerçek!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here