Saç Kremi Nasıl Kullanılmalıdır?

0
635

Birçoğumuz için saç kremi ciddi anlamda kurtarıcı durumundadır. Şampuan kullanımıyla birlikte dolaşan ve birbirine karışan saçlar, krem kullanılmadığı müddetçe tarama işlemi sırasında kırılacaktır. Özellikle ince telli saçların birbirine çok kolay karışabiliyor olması, düğüm düğüm saçlarla karşılaşmamıza neden olur. Saç kremi sayesinde dolaşmış saçları taramak çok daha kolay hale gelir. Bu durumda kırılmalar oranı da azalmış olur. Büyük ölçüde hayatımızı kolaylaştırıyor olsa da, birçok kişinin aklındaki soru hala, saç kremi nasıl kullanılmalıdır, oluyor.

Saç kreminde iki ayrı çeşidin var olduğunu unutmamak gerekir. Biri duşta kullanılan ve durulanması gereken saç kremidir. Diğer ise durulanması gerekmeyen, saçın şekil almasını kolaylaştıran kremdir. Kullanma talimatları dikkatlice okunmalı ve ona göre kullanmaya özen gösterilmelidir. Duşta kullanılan saç kreminin diplere temas edilmemesi için, başın öne doğru eğilmesi ve uygulamanın saç uçlarına yapılması gerekir. Tam olarak etki edebilmesi için yaklaşık 5 dakika beklenmeli ve sonrasında durulanmalıdır.

Saç Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Saç kremini yaşları yumuşatabilecek içeriğe sahip olanlardan yana seçersek, kırılmaların önüne geçebiliriz. Bu konuda Tahta Tarak olarak oldukça geniş seçenek sunuyoruz.
  • Saç uçlarını beslemek ve kırıkları onarmak için geliştirilmiş formüllere sahip olan kremler, saç dipleri için uygun olmayacaklardır. Bunları dip kısımlarda kullanmak saçların kısa sürede yağlanmasına neden olabilir.
  • Saç diplerine saç kremi uygulaması yapmanın bir diğer olumsuz etkisi de, saçları zayıflatması ve zamanla dökülmeye neden olmasıdır.
  • Saç kremi saçtan kiri arındırmaz. Yani yalnızca krem kullanmak saçı temizlemeyecektir. Saç kremini şampuan uygulamasından sonra kullanmak gerekir.
  • Aşırı kullanmak da saçlarda yağlanmaya neden olur. Bu sebeple aşırıya kaçmamaya dikkat etmek gerekir.
  • Saç tipine uygun olmayan bir saç kremi kullandığınızda, beklediğiniz sonuca erişemezsiniz. Bu koca bir hayal kırıklığı yaşanmasına anlamına gelebilir.

Saç Kremi Nasıl Seçilir?

Saç kreminin beklenen sonucu verebilmesi için saçın ihtiyacına uygun olarak seçilmiş olması gerekir. Saçlarınız kuru ve yıpranmış durumdaysa, yağlı saçlar için uygun olan bir saç kremi almak yerine, kuru saçlar için geliştirilmiş nemlendirici etkisi bulunan saç kremlerini satın almalısınız. Saç kremi seçerken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de saç şeklinize uygunluğudur. Düz saçlar için uygun olan bir krem, kıvırcık saçlarınızda hiç de hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Saç kreminin içeriği de çok önemlidir. Kimyasal deposu gibi bir içeriğe sahipse, bu saçlarınızı kısa sürede yıpratacağı anlamına gelir. Kimyasallar nedeniyle yıpranan bir saçın kendine gelme süresi neredeyse 2 yıldır. Koskoca 2 yıl boyunca saçlarınızın kötü görünmesini istemiyorsanız, doğal içeriğe sahip, parabensiz ve mutlaka bilinen bir markanın saç bakım kremini kullanmalısınız. Dünyaca ünlü markaların saç bakım ürünlerinin bir araya geldiği tahtatarak.com sayesinde saç problemlerinize çözüm oluşturabilecek ürünlerimiz içerisinden seçimlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here