Saç Dökülmelerinin Önüne Nasıl Geçilebilir?

0
553

Genellikle beylerde görülen dökülme sorunları, son yıllarda hanımlarda da kendini göstermiş ve can sıkan bir hal almaya başlamıştır. Çeşitli dış faktörler, birtakım sağlık sorunları, kullanılan ilaçlar, strese bağlı sebepler, hava kirliliği gibi çoğu sebep, saç dökülmesi problemi ile rahatsızlık vermektedir.

Saç dökülmelerinin çeşitli nedenleri olduğu gibi dökülmelerin önüne de çeşitli çözüm yolları ile geçilebilmesi mümkündür. İlk önce saç yoğunluğu belirlenmelidir. Saçlarda hacim kaybı ne ölçüde görülmüştür buna bakılmalıdır ve ardından kaybedilen hacim ile yoğunluk nasıl kazandırılacaktır, sorunun sahibine hangi tedavi yöntemi ile iyileştirilme yapılmalıdır gibi çeşitli durumları göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Herkesin saç dökülmesinin sebebi fark gösterdiği gibi bu aç dökülmelerinin çözümü de farklı yollardan olacaktır. Bazen tablet ve şampuan bakımı ile bazen ise sadece serum bakımı ile bu problemin önüne geçilirken, kimilerinde ise daha hummalı bir tedavi süreci olmaktadır. Son yıllarda gelişen üstün teknoloji sayesinde, saç bakım uzmanlarının laboratuvarlarında geliştirdiği üstün performanslı önleyiciler ve yapılandırıcılar vardır. Kök hücre araştırmaları sonucu geliştirilen zengin içerikli bakım ürünleri; şampuan öncesi, şampuan, saç kremi, saç spreyi, maske, tablet(hap) ve serum olarak çeşitlilik göstermektedir. Doğal içeriklerle zenginleştirilen saç dökülme önleyici şampuanlar saç derisini derinlemesine arındırır. Derinlemesine arınarak temizlenen saç dipleri, saç köklerinin açılmasını sağlar ve saçların gelişimini hızlandırır. Saç kökleri nefes almayan başlayan saç derisi, saçın büyüme aşamasında dinlenmesi sırasında kökü uyarıyor ve harekete geçiriyor. Harekete geçen saç kökleri varlığını hatırlayarak büyümeye başlıyor ve aslında saç dökülmesi nedeniyle azalma olduğu düşünülen bölgeler yoğunluk kazanır. Hacim kazanarak, canlanan ve parlayan yeni saçlar ile artık estetik görünüme kusursuz bir şekilde ulaşılmış olur.

Saç kökünü uyaran etkin maddeler ile geliştirilen dökülme önleyiciler, saç kökünü uyarmakla sınırlı kalmıyor. Ayrıca saç kökünün canlanmasını sağlamak amacı ile kaybettiği kuvvetini tekrar kazandırıyor. Saç tellerinin her birine ayrı ayrı bakım yaparken, onarma görevi de üstlenen saç bakım ürünlerinin serumları ile daha konsantre bir içerikle tedavi eder.

Saç kalitesini arttırarak, hem hanımların hem de beylerin saç güzelliğini arttıran alternatifler saçın doğal yapısına sadık kalmaktadır. Saçın yapısında %97 oranında keratin bulunmaktadır. Bu keratin oranında azalma olduğunda saç kalitesinde düşme ve yoğunluğunda azalma durumu görülür. Saça keratin protein desteğinde bulunarak, ihtiyacı giderilir. Biyotin içerikli saç dökülmesine karşı önlem alan bakım ürünleri ise saça ekstra parlaklık kazandırır ve saç yapısında renklerin daha belirgin olmasına izin verir.

Saç dökülme problemleri görüyor iseniz ve saçlarınızda bunun ilerleyen zamanlarda artık göstereceği düşüncesine hakimseniz, zaman kaybetmeden saçlarınızı kurtarmak için harekete geçin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here