Saç Açma Öncesi Bakım Olaplex ile Nasıl Yapılmalı?

0
1159

Saça açma işlemi uygulayarak boyama yapılan durumlarda saç tellerinin önceden korunuyor olması birçok sorunun meydana gelmesini önler. Bu sorunlar arasında saçın yıpranması, cansızlaşması, incelmesi, kopması ve beraberinde birçok durum yer alıyor. Oysa açma işlemi yapılmadan önce saça koruyucu bir ürünle bakım yapılırsa yaşanacak sorun minimum seviyeye indirilmekle birlikte hiçbir zarar görmeden de açma işlemi tamamlanmış olabiliyor.

Özellikle sarı renk tonları elde etmek için saçlar zorlayıcı kimyasal işlemlere maruz kalıyor. Güzel görünümlü saçlara sahip olurken, bir yandan da saçların doğal yapısı tahribata uğruyor. Böylesi durumların önüne geçmek için Olaplex kullanabilirsiniz. Olaplex kullanarak saçlarınızın bağlarını koruma altına alabilirsiniz. Bu korumayı dilerseniz kuaförünüzden isteyebilir ve saçlarınıza bakım yaptırabilirsiniz. Dilerseniz evde bakım yapmak için özel olarak geliştirilmiş olan Olaplex No:3 ile tek başınıza koruma sağlayabilirsiniz.

Böylelikle açma işlemi öncesinde ara ara saça uygulanan bakım sayesinde, saçlar önceden korunmuş oluyor ve kimyasal ile temas ettiğinde koruma kalkanını açarak, her bir saç telli tek başına kendini korumayı başarıyor.

Olaplex Nasıl Bir Yarar Sağlar?

Saç açma işleminden önce kullanılabileceği gibi sonrasında da kullanılabilir. Kuaförünüz saçlarınızı açtıktan sonra da ara ara kullanarak, saç bağlarınızı çok kuvvetli bir yapıya sahip yapabilirsiniz. Böylelikle açma işleminin rahat, kolay, kaliteli ve yıpranmadan olmasını sağlayabilirsiniz.

Olaplex öncesi ve sonrası

Olaplex Nasıl Kullanılır?

Olaplex, mucizevi yararlar sağlar. Kullanımı da çok kolaydır. Temiz saça uygulanmalıdır. Saçınız için ideal olan şampuan ile saçı bütün yağdan ve kirden arındırdıktan sonra fazla ıslaklığı temiz ve kuru bir havlu ile alınmış hafif nemli saça uygulanmalıdır. Dilerseniz temiz kuru saça da uygulayabilirsiniz. Saçınızı 3-4 tutama ayırarak, avuç içinize fındık büyüklüğü kadar ürünü alın ve avucunuza yayın. Daha sonra saç tutamlarına ayrı ayrı uygulayın ve ürünün bütün saç tellerine eşit oranda etki etmesi için tarayarak bekletin. Eğer saçınız uzun ise fındık büyüklüğü olarak belirlediğimiz miktarı biraz daha arttırabilirsiniz.

Olaplex, saçta ne kadar uzun süre beklerse o kadar etkisini gösterir. Bekleme süresi ile saça sağladığı yarar doğru orantılıdır. 10 dakika ile 30 dakika arası ideal önerilen süredir. Bekleme süresi dolduğunda saçı iyice durulayın.

Eğer saçlar fazla hasarlı ve yıpranmışsa uygulamayı haftada 2 defa yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here