Organik Vücut Bakım Ürünleri ile Bebeğinizin Tenini Koruyun

0
407

Bebek ciltlerinin savunması düşüktür. Yeni doğandan itibaren 1-2 yaşına kadar bebek hassasiyetini koruyan çocukların ciltlerinin bakımına dikkat etmek gerekmektedir. Herhangi bir bakım ürünü kullanmanın doğru olmadığı gibi bakım ürünlerinin göstereceği alerjik reaksiyonlardan dolayı da çocuğunuzun cildi için iyi bir iş yapmış olmaz, aksine çocuğunuza zarar vermiş olursunuz. Çocuğunuz için uygun vücut bakım ürünü olarak seçeceklerinizin ciltte göstereceği etki kadar, ürünlerin içeriğinde nelerin bulunduğuna da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Genelde gıda olarak oldukça besleyici olan bal, fıstık soya, ya da süt ve süt ürünleri gibi besinler, bakım ürünleri içerisinde alerjik reaksiyonlara sebep vermektedir. Organik bir bebek vücut bakım ürünü ile böylesi bir durumun önüne geçmiş, çocuğunuzu koruma altına almış olursunuz.

Bebekler için, yeni doğanlar için kullanılan bakım ürünleri, kimyasal içerikli ürünlerden kaçınan hamileler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Çocuğunuzun savunması düşük tenini yumuşatmak, yıkama anında su ile temas etmesinden dolayı sert suyun verebileceği zararlara karşı koruma kalkanı oluşturmak için muhakkak vücut bakım ürünleri kullanılmalıdır. Bir bakım ürünü sadece suyun sertliğine karşı korumakla kalmaz ayrıca vücuttaki nem dengesini eşitleyerek, kurumaya son verir. Kuruma, kaşınma, hassaslık, kızarmalar ve bunlara bağlı olarak görülebilecek pullanmalara karşı da bebeklerin vücudunu korumaya alır.

Günlük cilt bakımı için ideal olan organik bebek bakım ürünleri, aile ile birlikte kullanıma uygunluk göstermesi için özel olarak formüle edilmiştir.

Bebeğinizle Temasınız Sakinleştirici ve Huzur Verici Oluyor

Aile boyu vücut bakım kremi, bakım yağı ve vücut şampuanı olarak kullanabileceğiniz çeşitler sayesinde artık sizin de bebeğiniz gibi cildiniz koruma altına alınmış olur. Özellikle anneler ile bebekleri arasında dünyada başka bir eşi benzeri bulunmayan bağ vardır. Bu bağ bebek ile annenin emzirme esnasında bebek ile tenlerinin temas etmesindendir. Çocuğunuz size temas ettiğinde her daim rahatlamalı ve sakinleşmelidir. Bebeğinizin narin parmakları teninize dokunur iken ona ipek yumuşaklığına sahip cildinizle huzur vermek sizin elinizdedir.

Bebeğinizin cilt bakımı için uygun olan ürünü seçerken muhakkak içeriğinde paraben ve fatalat gibi maddelerin bulunmadığına dikkat ediniz. Bu maddeler cilde huzursuzluk verir ilen bebek teninin doğal yapısı için zararlıdır.

İyi bir anne-bebek vücut bakım ürünü, cildin hassasiyetini dengeler. Cildi koruyarak, yumuşaklık verir. Cilde ihtiyaç duyduğu besinlerin takviyesini yapar. Pürüzsüz cilt için yardımcı olarak, kusursuz bir ten yapısı oluşturur. Bütün bunların yanı sıra bebeğinizin cildini çevresel faktörlere karşı korur.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here