Olaplex Kimyasal İşlemlere Karşı Koruma Kalkanı Oluyor

0
733

Saçlar, güzelliğin en fazla önem taşıyan detayıdır. Detay olarak nitelendirme sebebimiz ise detaylar bütününün güzelliği oluşturmasıdır. Saç güzelliği de böyledir. Detayların ortaklığından oluşur ve dikkat çeken cazibesine kavuşur. Fakat bu cazibe sağlıklı saçlarla desteklenir. Boya ve benzeri işlemler yıpranmış hasarlı görünüm ile bakımlı saçların cazibeli duruşu pek mümkün olamaz. Olaplex, bakımlı saçlar için koruyucu görev üstlenmektedir. Saça uygulanan kimyasal işlemlere karşı saç tellerini korumaya alan Olaplex desteğini hem profesyonel salonlarda, hem de evdeki uygulamalarda alabilirsiniz.

Daha Az Olaplex ile Çok Daha Fazla Saç Güçlendiren Uygulama Avantajı

Saçlara koruma kalkanı olan Olaplex nedir?

Bu sorunun en doğru cevabını şöyle vermek mümkündür: Olaplex, saçın uygulanan kimyasal (boya, perma vb.) işlemler sırasında hasar almadan, işlemin tamamlanmasını sağlayan olağanüstü nitelikte bir üründür. Saçtaki bağları onararak, saça uygulanacak işlemler arasında saçın gücünü ve sağlıklı yapısını koruyabilmesine yardımcıdır.

Saçın direncini arttıran Olaplex, saç açma işlemi öncesinde ve sonrasında kullanılabilir özelliğe sahip olarak geliştirilmiştir. Kuru ve nemli saça uygulanabilen ürün serisinde, profesyonel salon kullanımları için geliştirilen çeşit gibi evde kullanıma uygun olarak geliştirilen çeşit de mevcuttur.

Farklı kullanımları da bulunan Olaplex’in 4 farklı parçadan oluşan satış ürünleri vardır.

1.Ürün, Salon Set:

Salon seti, çoğunlukla profesyonel kullanım için uygundur. Kuaförler tarafından kullanımı gerçekleştirilmekte olan Salon Set, 525 ml boyutlu 3 ayrı şişeden oluşmaktadır. 1 şişe No:1 ve 2 şişe No:2 ürününe sahiptir. Salon Set, saç boyuna (uzun-kısa) ve saç yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama olarak 80 ile 100 arası uygulama çıkarmaktadır.

Olaplex No:1, uygulanacak olan işlem sırasında açıcı veya oksidan içine karıştırılarak kullanılmaktadır. “Bağ çoğaltıcıdır.”

Olaplex No:2 ise, uygulanan işlem tamamlandıktan sonra “devam bakımı” olarak saça uygulanmaktadır. “Bağ kusursuzlaştırıcıdır.”

Olaplex Salon Set’inin nasıl kullanılması gerektiği, ürünlerin kullanım miktarlarının (karışım oranı) ölçüsünün ne olduğu gibi benzeri bilgilerin daha geniş kapsamlı sunulduğu kullanım kılavuzu sipariş verdiğiniz set ile birlikte size gönderilecektir.

2.Ürün, Traveling Set (Küçük Set):

Salon Set ile aynı içeriğe sahip olan Traveling (küçük) set içerisinde 100 ml boyutlu 1 adet No:1, 2 adet No:2 şişesi bulunmaktadır. No:1 ve No:2 ürünlerinin kullanımı yukarıda bahsettiğimiz gibidir. Değişiklik göstermez. Traveling Set de saçın boyunun uzunluğu ya da kısalığına göre ve yoğunluğuna göre değişim göstermekle birlikte ortalama olarak 20 ile 30 arası uygulama çıkartabilecek ölçüdedir.

3.Ürün, No:3 (Evde Bakım):

Evde bakım için ideal olan No:3, kremsi özelliklidir ve pratik kullanımlıdır. Saçınız işlem görmeden birkaç hafta öncesinde uygulama yapmaya başlarsanız No:3, saç bağlarınızın güçlenmesini sağlar ve saçınızın göreceği işlem sonrası en az hasarı almasını sağlar. Alınabilecek olan potansiyel hasarı önleyen Olaplex No:3, saçınızdaki yıpranmalar karşı koruma kalkanı oluşturmaktadır. Bu ürün, No:2 ile benzer içeriğe sahip olarak geliştirilmiştir. İki ürün de hem onarıcı hem de yapılandırıcı görev üstlenmektedir. No:2 set içerisinde No:1 ile birlikte satışa sunulur iken No:3 set dışı bir parça olarak, ayrıca satışa sunulmuştur.

Bu ürünlerin kullanımları hakkında daha detaylı bilgiler edinmek için tıklayınız.

4.Ürün, No:2 – 2 Kg:

Olaplex setleri içerisinde olan No:2 ürünü, 2 kg’lik ekonomik boy olarak tek parça şeklinde satışa sunulmaktadır.

Olaplex Farklı Kullanımlara da Olanak Tanımaktadır

Yıpranmış saçlar için uygulanacak ilk işlem Olaplex ile bağ çoğaltmak olmalıdır. Bu işlem sayesinde saç yapısı yenilenir ve renklendirme işlemi kolaylıkla uygulanmış olur.

Olaplex, keratin uygulamaları ile birlikte kullanıldığında eşsiz bir uyum gösterir. Keratin bakımı ile saçın kütikül tabasını onararak, güçlendirirken bir yandan da saç bağları onarılır.

Permanent düzleştirici sonrası bakım uygulaması görevi de görmektedir.

Perma işlemleri sonrasında da uygulanabilir özelliğe sahip olan Olaplex, perma işlemi esnasında saçta kopan bağları yeniden yapılandırır ve bağlar. Ayrıca yeniden kopabilecek bağların da önüne geçer.

Bütün Olaplex ürünleri hakkında detaylı bilgiler edinmek ve sipariş vermek için www.tahtatarak.com/olaplex adresini ziyaret edebilirsiniz. Güven içinde alışverişinizi yapabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here