Makyaj Yaparken Fırça Seçimine Dikkat Edin

0
514

Makyaj yapmadan evden çıkmıyorsanız, makyaj yaptığınızda kendinizi daha iyi, daha mutlu, özgüven sahibi hissediyorsanız dikkat etmeniz gereken hususlar var. Bunlar arasında öncelikli olarak seçtiğiniz makyaj ürününün, cilt tipiniz ile uyumlu olması gerekiyor. Hemen ardından ten renginiz ile uyumlu olması ve istediğiniz makyaj uygulamasına uygun bir ürün olması gerekiyor. Peki, sadece uygun bir makyaj ürünü almakla, kusursuz görünüm kazanılabilir mi? Bu sorunun cevabı “Hayır.” Yüzünüze uygulayacağınız ürünlerinin, pürüzsüz bir görünüm kazanması gerekmektedir. Ayrıca yüzün her bölgesine uygulanabilir olmalıdır. Eşit olarak dağılması da bir diğer önemli ayrıntıdır. Makyaj yaparken seçilen ürün kadar makyaj fırçalarının da önemi vardır.

Örneğin yanak gibi geniş ve düz bölgelere allık, pudra uygulaması yaptığınız fırça ile burun kenarlarına, göz çevresine ve çene kısımlarına makyaj yapmakta zorlanırsınız. Çeşitli fırçalar vardır. Bu fırçalar arasında kavisli ve dar alanlara likit, pudra, sıkıştırılmış allık gibi ürünleri kullanmanızı kolaylaştıran dar yapılı modeller vardır. Dar başlığı ve sık dokulu kılları ile en zorlu, kavisli bölgelere dahi zorlanmadan uygulama yapabilirsiniz.

Makyaj Tutkunlarına Özel Fırçalar

Geniş alanlara, dar alanlara, kavisli alanlara özel olarak üretilen makyaj fırçaları, eğilimli ve açılı kesimlere sahip ise uygulama çok daha profesyonel bir hal alıyor. Mesela birden fazla fondöten ürününü bir karışım halinde uygulayabilmeniz için ortası delikli (çukurlu) makyaj fırçasını tercih edebilirsiniz. Oldukça ergonomik bir tasarıma sahip olan bu tür fırçalar, ciltte kusursuz bir kapatıcı görevi görerek, bütün lekelerini kapatmanızda üstün performans sergiler.

Tahtatarak.com sitemizden Nascita markalı, birbirinden özel tasarımlara sahip olan makyaj fırçalarına ulaşabilirsiniz. Makyaj tutkunları için tasarlanmış olan fırça başlıkları yeniden bir yüz yapısı inşa etmeniz için de yardımcınızdır. Geniş yanakları daha dar, geniş ve küçük yüzleri daha uzun, burunları daha ince ve muntazam, gözleri daha derin, iri, buğulu gösteren makyaj malzemelerini bu ürünlere uygun fırçalar ile kullandığınız müddetçe kusursuz bir görünüm ve isteğiniz sonucu alabilirsiniz.

Başarılı bir makyajın sırrı olarak, mutlaka Nascita fırça modellerimizi sitemiz üzerinden inceleyin ve fikir edinin.