Makyaj Süngeri Kullanımı Hakkında Püf Noktaları

0
598

Makyaj süngerinize âşık olanlardan mısınız? Birçok makyaj yapmayı seven kadın gibi siz de makyaj süngerilerinize gereken önemi vermekte misiniz? Ya da gereken önemin nasıl verileceği hususunda bazı sıkıntılarınız mı var? Örneğin o çok sevdiğiniz makyaj süngerinizin daha bilinmeyen kaç yönü, kaç faydası olduğunu mu merak ediyorsunuz? Veya bir sünger, makyaj ürünlerini yüze uygulamaktan başka ne işe yarar diye mi merak ediyorsunuz? Bütün bu soruların cevaplarını sırasıyla alabileceğiniz bu yazıda ayrıca ideal makyaj süngeri nasıl temizlenmelidir diyerek sizlere süngerinize gereken değeri verebileceğiniz püf noktaları sunacağım.

Silikon Makyaj Süngeri

Öncelikle cildinizi iyi tanımalısınız. Fazla geniş gözeneklere sahipseniz öncelikle cildinizi fondötene hazırlayınız. Bunun için su bazlı, cildi yormayan bir nemlendirici uygundur. Bu nemlendiriciyi dilerseniz parmak uçlarınızla cildinize yedirin, dilerseniz son zamanların mucizesi silikon sünger ile uygulama yapın. Ardından teninizle uyumlu fondöteni doğal bir şekilde, yüz hatlarınızın en dar ve kavisli bölgelerine uygulayın. Genellikle kullanılan sünger, alın ve yanak gibi geniş bölgelerde fayda sağlarken, burun kenarları, burun, göz çevresi ve çene gibi kısımlarda işe yaramıyor. Böylesi bir duruma son vermek için makyaj ponponu kullanabilirsiniz. Çok yönlü kullanım sağlayan bu üç boyutlu diyebileceğimiz ponpon makyaj süngerlerinin bir ucu sivri, diğer ucu düz oluyor ve yüzün her yerine eşit miktarda, pürüzsüzce ürünü uygulama imkanı sunuyor. Eğer ponpon makyaj süngerinin kullanım öncesinde hazırlanma kısmını yapmak istemiyor, daha pratik bir sünger ile makyajınızı sürdürmek istiyorsanız dilimlere ayrılmış ve bir ucu sivri, diğer ucu geniş, düz olan süngerleri tercih edebilirsiniz.

Ponpon Süngerler Çok Yönlü Kullanım Sağlıyor

Ponpon süngerler ile makyaj ürünlerini kullanmadan önce süngeri makyaja hazırlamanız gereken 2-3 dakikalık bir zaman dilimi vardır. Bu da süngeri ıslatarak, şişmesini beklemek ve fazla suyu sıkarak, süngeri hafif nemli olarak kullanıma hazırlamaktadır. Sadece ponpon makyaj süngerlerinde uygulanan bu yöntem, çok yönlü olan süngerin her kısmından üstün performans almak içindir.

Süngerlerin Temizliği

Süngerlerinizin mümkün olduğunca başkaları tarafından kullanılmasına izin vermeyin. Ponpon süngerleri her uygulama sonrasında bebe şampuanı veya kendi şampuanınızla temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde özel dokulu olan pudra süngerinizi veya silikon süngerinizi de temizleyebilirsiniz. Fakat bazı pudra süngerleri, latex süngerler gibi yıkama sonrasında eski performansını sergileyemeyebilir. Bu sebeple pudra süngerinizi daha temiz kullanmaya özen gösteriniz.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here