Kusursuz Saçların Sırrı Ne?

0
666
close up face portrait of woman for female healthy diet concept. woman eating salad.

Çevrenizde, televizyonda, sosyal medyada kısacası bulunduğunuz ve varlığınızı taşıdığınız her alanda kusursuz saçlar görüyor ve bunun sırrını merak ediyorsanız işte birbirinden önemli bakım sırları:

  • Saçlarınızın tipine göre değil, saçlarınıza uygun olan şampuanları kullanın. Nasıl mı? Eğer saçlarınız kuru ise kuru saç tipine uygun şampuan kullanmak yerine kuruluktan kaynaklı olan hacimsiz görünümü sona erdirmek için hacimlendirici şampuan kullanmanız en doğru olanıdır. Elbette hacimli, gösterişli ve böylelikle canlanmış saçların sahibi olmak istersiniz.
  • Kullandığınız saç bakım ürününün tek başına faydalı olacağını düşünmek, ürüne yapabileceğinden çok görev yüklemek demektir. Yerine getirilemeyen ve başarı ile sonuçlanamayan bakım ise size mutsuzluk olarak geri dönecektir. Böylesi bir durumu yaşamamak için saçlarınıza şampuan sonrasında yalnızca krem kullanarak bakım yapmaya bir son verin. Daha iyi ve daha sağlıklı görünüm için saç bakım maskelerinin sağlayacağı yararlardan muhakkak faydalanın. Yoğun ve özelleştirilmiş içeriği ile saç korteksine(iç kısım) derinlemesine nüfuz ederek, etkisi hemen ve uzun süreli olarak gösterir. Kökten uca yenilenmiş sağlıklı ve bakımlı saçlarınızda pamuk yumuşaklığını duyacak ve dokunulası saçların sahibi olmanın verdiği özgüveni hissedeceksiniz.

  • Durulanmayan bakım kremleri, serumlar, spreyler kullanırsanız saçlarınıza son dokunuş etkisinde bulunacaksınız. Böylelikle gün boyu saçlarınızda üstün koruma, parlaklık, yumuşaklık, hoş koku hakim olacaktır.
  • Saçlarınızın sağlıklı olması, sağlıklı beslenmeden geçiyor. Bu nedenle yediklerinize ve içtiklerinize önem vermelisiniz. Nasıl ki yediğinizde size zararının dokunacağını biliyorsanız, aynı oranda saçlarınızın gelişimi için de zararının dokunacağından emin olmalısınız. Saçlarınızın güzelliği için en uzun ömürlü bakımı bu şekilde sağlayabilirsiniz. Peki, sağlıklı saçların sahibi olmak için ne yenmelidir? Bol miktarda sebze, meyve ve protein ile vitamin bakımından zengin olan gıdalar tüketilmelidir. Saç bakım ürünlerinin içeriğini zenginleştirirken doğanın güzelliğinden faydalanıldığını unutmamak gerekiyor.

  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra çok fazla işleme maruz bırakmayın. Her ne kadar saçlar ıslakken, kuru yapısına oranla çok daha güçsüz ve kırılgan olsa da saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakabilirsiniz. Böylelikle ısı kullanarak kurutmadan kaynaklı olan zararların ve tarak darbelerinin (mekanik stres) önüne geçmiş olursunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here