Kuru Saçlara İhtiyacı Olan Nem Oranını Verin

0
629

Saç yapıları farklılık göstermesi sebebi ile her saçın ihtiyacı da farklı olur ve besin takviyesi buna göre değişir. Daha iyi bir saç yapısı ve sağlıklı bir saç telleri için ideal bakımın uygulanması gerekmektedir. Yağlı saç tipleri aşırı yağlanma sebebi ile saçın hemen kirlenmesinden, kire bağlı kokudan, saçtaki ağırlaşmadan ve yağ sebepli parlamalardan şikayetçi olur iken, kuru saç tiplerine sahip olanlar ise aşırı kuruluğun verdiği cansız ve hacimsiz görünümden şikayetçi olurlar. Kuru saç, sönük bir görünüme ve doğal olarak da hacimsizliğe zemin hazırlar. Ayrıca kuru olması sebebi ile kendini koruyamaz ve kolayca yıpranır. Saça uygulanan işlemler sonrası korumasız olması sebebi ile kırılma ve kopmalar yaşanır. Bütün bunların oluşmasını engellemek için saça ihtiyacı olanın verilmesi gerekmektedir.

Saç katikülüne ve saçın içerisine nüfuz eden bakım ürünleri ile saçlarınızı nemlendirmeniz oldukça kolaydır. Saça yapılandırıcı bakım uygulayarak, ihtiyaç duyduğu nemi dengeli bir şekilde veren ürünler sayesinde saç, canlanmaya başlar. Düzenli bir şekilde saça gereken nem takviyesini yaparak, oluşabilecek her türlü kuru saç probleminin önüne geçilebilir. Saça vitamin, protein, nem veren bir içeriğe sahip olan ürünler derinlemesine besleme yapar.

Saç diplerindeki kuruluğu önlemek için ise baş derisinde alerjik reaksiyona sebep verebilecek ürünlerden kaçınmak gerekmektedir. Zaten kuru olan saç dibi yani derisi oldukça hassastır. Kuruma sebebi ile pullanma yaşar ve kendini koruyamaz. Saç derisine de ihtiyaç duyduğu nem takviyesi yapılır ise canlı saçlara sağlıklı bir onarımdan sonra kavuşulmuş olunur.

Saçlarınızı Bir Çiçek Gibi Düşünün

Nem oldukça önem taşır. Hayati önem taşıyor da diyebiliriz. Saçlarınızı tıpkı bir çiçek gibi düşünün. Toprağı kuruyan bir çiçek ne kadar canlı olabilir. Ne kadar yararlı olabilir ya da ne kadar hayata tutunarak yaşamını devam ettirebilir? Toprağı hasta bir çiçek ne kadar ayakta kalabilir? İşte bütün bu soruların aynılarını saçınız için uyarlayın ve sorun. Saç dipleri yani kökleri hasta bir saç teli ne kadar canlı olabilir, ne kadar köküne tutunabilir? Kuru bir saç teli ne kadar güçlü olabilir? Korunmasız kalır ve gücünü kaybettiği için değil ısısal işlem görürken yıpranmak, basit bir saç taramasında dahi kopar ve kırılır.

Saçınıza ihtiyacını duyduğu nemi verdiğinizde tıpkı toprağına su dökülmüş bir çiçek gibi canlanırsınız. Nem seviyesi dengelenen saçlarda gözle görülen hızlı etkiler belirir. Gittikçe canlanan, parlayan, güçlenen, dayanıklı olan, ısısal işlemlere karşı kendini korumaya alan saçlar artık güzelliğinizin problemli kısmını geçmişte bırakmanıza yardımcı olur. Problemlerin çözümü tekrar etmek gerekir ise nemsizliktir.

Saç bakımı ürünleri tercihinizi muhakkak pH değeri uygun ve nem takviyesi yapabilen özelliğe sahip ürünlerden yana seçmelisiniz. Bu seçimlerinin yararını, kusursuz güzelliğinizle dikkatli üstünüze çektiğinizde tekrar tekrar fark edeceksiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here