Hassas Bebek Ciltlerinde Organik Bakımın Faydaları

0
412

Cilt bakımına çok önem verilmez. Cilt üzerinde görülen kızarıklıkların genellikle bir zaman sonra geçmesi beklenir. Fakat bu kızarıklığın sebebi kullanılan bir kremden dolayı olabilir. Çoğu kişide kullandıkların cilt bakım kremlerinin yan etkileri görülmektedir. Peki, kremlerin yan etkisi nedir de kızarıklık yapar? Kremlerde bir yan etkiden de ziyade içeriğindeki maddelerden dolayı alerjik reaksiyon desteklenir. Alerjik reaksiyonu destekleyen bu maddeler ise soya, gluten, bal, fıstık, süt ürünleri ve çeşitli hayvansal maddeler. Ayrıca paraben ve fatalat da alerjinin oluşmasında etkili rol oynar.

Toleransı yüksek olan yetişkin ciltlerinde alerji görülürken, toleransı düşük savunmasız bebek ciltlerinde görülebilecek reaksiyonun ne derece fazla olacağını tahmin edebilirsiniz. Cilde hasar vermeden bakımını sağlamak amacıyla özellikle bebek ciltleri için geliştirilmiş ürünleri tercih etmelisiniz. Böylelikle bebeğinizin doğduğu andan itibaren güvenle kullanabileceğiniz cilt koruyucusunun rahatlığını yaşarsınız. Bebeğinizin cildine ne kadar bakım uygulasanız da, korumaya alsanız da çeşitli hava koşulları ve serbest radikallerden dolayı cildin ekstra korunması gerekmektedir. Çünkü vitamine ihtiyaç duyar. Yıkama esnasında suyun sertliği, güneş, rüzgar, nemli ortamlar, görülmeyen hava kirliliği başta olmak üzere bebek ciltleri tahriş olmalıdır. Tahrişi önlemek için zaman kaybetmeden korunmaya alınmalıdır. Alerjik reaksiyon içermeyen maddelerle geliştirilmiş organik bir bakım ürünü en ideal seçim olacaktır. Hamilelerin ve yeni doğan bebekler ile her yaştan çocuk için organik içeriğin sağladığı cilt bakım desteğinden yararlanarak cilt korunurken diğer yandan da derinlemesine beslenir ve rahatlar. Organik bebek bakım ürünleri uygulandığında ciltte yağlı his bırakmaz. “Soft” özelliği ile cildi rahatlatır. Her gün kullanılabilir olan bu özellikte cilt bakım ürünleri, sadece bebeklere ve çocuklara hitap etmekle sınırlı kalmayarak “aile boyu” içeriğiyle yetişkinlere de hitap etmektedir. Anne-bebek ürünü olarak da nitelendirilen organik cilt bakım kremleri ve yağları biyo-çözünür olmasıyla ciltte hemen etkisini gösterir. Dış faktörlerin zararları etkilerine karşı hassas cilt yapısını korumaya alan cilt bakım kremleri ve yağları ve hatta iyi bir bakım için kullanılan şampuanlar dahi doğal bitki özleri ile kokulandırılarak, doğal esansın verdiği kalıcı aromaya sahiptir.

Bebeğiniz için en iyisini ve en kalitelisini istiyorsanız, seçimlerinizde her zaman doğal içeriklerle zenginleştirilmiş, zararlı maddelere yer vermeyen bakım ürünlerini tercih edin. Bebeğinizin cildini aklınıza gelen veya gelmeyen her türlü zararlı dış etkene karşı korumaya almak için mutlaka seçiminiz organik bakım ürünlerinden yana olmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here