Güneş Işınlarından Korunmak İçin Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

0
365

Direkt temas eden güneş ışınları sebebi ile saç tellerinin sahip olduğu nem seviyesinde azalma olur, denge de bozulma olur. Öncelikli olarak saçların nem seviyesini daime kontrolde tutmak gerekmektedir. Bunun için saça doğrudan ulaşan kurutucu ve yıpratıcı güneş ışınlarına karşı UV koruması sağlamak gerekir. Saç bakımı ürünleri arasında UV filtresi özelliğine sahip olanları tercih ederseniz, saç tellinin yüzeyine ince bir film tabakası ile koruma kalkanı çekilmiş olur. Bu koruma kalkanı, nemi saça hapseder ve kuruluk olmasının önüne geçer. Saçlar nemini kaybettiğinde nemsizlik sorunu ile birlikte birçok saç problemi de kendini gösterir. Bunların başında kırılgan, kopan, çatallaşan, matlaşan, cansızlaşan ve sönük görünüme sahip olan saçlar oluşur. Saçların nemini kaybetmesini UV filtresine sahip saç bakım ürünleri ile sağlarken, kaybedilen nemin takviyesini de nemlendirici şampuan, saç kremi, saç maskesi, losyon ve serumlar ile yapabilirsiniz. Saçlara yeniden nem kazandırarak, nemsizlikle gelen bütün problemleri çözmüş olursunuz.

Güneş ışınları saçlarda nemsizlik sorununa sebep olduğu gibi boyalı saçlarda da rengin açılmasına, canlılığını kaybetmesine ve saçtaki renk bütünlüğünde bozulmaların olmasına sebebiyet verir. Böylesi sorunların önüne ise boyalı saçlarda renk koruması sağlayan saç bakım ürünleri kullanarak geçebilirsiniz. Boyalı saçlar için geliştirilen ürünler oldukça zengin içeriklidir ve çok yönlü bakım sağlar.

Saç Bakım Yağları İle Yoğun Koruma Sağlanır

Saç bakımı yağları kullanarak, saçlarda yoğun bir koruma sağlayabilirsiniz. Bu yağlar zengin içerikleri sayesinde saçın ihtiyacı olan bakımı yapar iken diğer yandan besler. Vitaminlerle, proteinlerle besleme yaparak saçları güçlendiren ürünler sayesinde saç uçlarındaki çatallaşmaları düzeltebilirsiniz. Saçlarınızı kestirmeden, yıpranmış görünümünü sonlandırarak, canlandırabilirsiniz.

Saçların bakımına sadece tek bir ürün ile devam etmeyin. Birbirini destekleyici ürünler kullanarak, bakımı sürdürmeye önem verin. Saç derisinin ve saçların nemlendirmesine şampuan ile başlayabilirsiniz. Saçı yağdan ve kirden arındıran bir şampuan ile ayrıca nemlendirici ve koruyucu bakım yapmak mümkündür. Size uygun olan şampuan ile saçları temizledikten sonra daha etkili bakım uygulayabilirsiniz.