Evde Cildinize Uygun Doğal Liflerde Spa Etkisinde Cilt Bakımı Yapmak Artık Çok Kolay

0
603

Cildimizin en güzel giysimiz olduğunu, ufak bir cilt sorunu ile karşılaştığımızda tekrardan anlar ve cildimizi sağlıklı yapısına kavuşturmak için ne gerekiyor ise yapmaya hazır oluruz. Uzmanlar düzenli olarak cilt bakımı yapmamızı belirtirler. Bunun için çok pahalı kremlere, çok pahalı spa merkezlerine ihtiyaç yoktur. Ev ortamında da tek başımıza cildimizin ihtiyacı olan bakımı gerçekleştirerek, türlü cilt sorunlarına çözüm bulabiliriz. Örneğin iyi bir lif ile cildimizdeki pul pul dökülmelerin önüne geçebilir, sedef, egzama gibi tahrip olan bölgeleri iyileştirebiliriz. Peki, bunu nasıl başarabiliriz? Bunun için tamamen doğal olan, lifler kullanılmalıdır.

Örneğin; sisal, loofah ve ramie bitkilerinden elde edilen doğal lifler, keseler ve benzeri ürünleri tercih edebiliriz. Her bitkinin kendine özgü bir iyileştirici özelliği vardır. Etkili ve başarılı sonuçlar elde etmek için öncelikli olarak cildimizi tanımamız, ardından da en uygun olan lif, kese vb. ürünün türünü belirlememiz gerekmektedir. Halk arasında “kendir” olarak bilinen birçok kese modeli aslında bir genellemeden ibaret olmakla birlikte, kendir bitkisinden elde edilmese de ürünlere kendir olarak genel bir isim veriliyor. Bu sebeple seçeceğiniz banyo lifinin hammaddesinin cinsine dikkat etmenizde fayda vardır.

Doğru Lif Tercihi İle Mükemmel Peeling Yapmak Mümkün

Her bitkinin kendine has bir özelliğinin olduğuna Sisal bitkisinin yararlarından bahsederek başlayalım:

Taze Sisal Bitkisi

Sisal:

Sisal; Sadece Güney Afrika’da ve Uzak Doğu’da yetişen Agave Sisalana bitkisinden elde edilen doğal bir liftir. Bitkinin ekstresi de diyebiliriz. Tamamen doğal yöntemlerle hazırlanan bu bitki, hiçbir şekilde boya maddesi ve katkı katılmadan kaynatılıyor, güneşte kurutuluyor ve bitkinin liflerinden elyaf elde edilerek, Sisal ipi oluşturuluyor. Oluşturulan Sisal ipine de hiçbir katkı maddesi eklenmeden, doğal olarak keseler, spa ürünleri vb. malzemeler hazırlanıyor.

Sisal Bitkisi Lifleri

Sisal lifleri ile hazırlanan ürünler masaj etkisinde bulunuyor ve kan dolaşımını hızlandırıyor. Cildi temizliyor. Ciltteki sivilceleri, varsa egzama, sedef, selülit gibi cilt hastalıklarına faydalı olarak iyileştirme etkisinde bulunuyor. Sağlıklı ciltler için de oldukça etkili olan Sisal lifleri, çok iyi bir peeling görevinde bulunarak, cildi temizliyor ve tazeliyor.

Loofah:

%100 doğal olan peeling etkili bitkiler arasında asma kabağı olarak bilinen Loofah da vardır. Tamamen doğal olan Loofah, cildi düzgün ve yumuşak tutarak, yeni hücre üretiminde bulunuyor. Ayrıca kan dolaşımını harekete geçiriyor. Doğal ve bitkisel bir aşındırıcı olarak bütün ölü deriyi arındırıyor.

Loofah Bitkisi

Loofah bitkisi çeşitli modeller ile kullanım imkanı sağlıyor. Eldiven şeklinde bir kese olarak, direkt kabak lifi olarak ya da sırt kesesi olarak kolaylıklar sunuyor. Eğer direkt olarak kabak lifi şeklinde kullanım yapılacak ise ürünü ilk kullanımda 2 dakika ılık suda bekleterek, yumuşaması sağlanıyor ve ardından dilediğiniz temizleyici, arındırıcı sabun, jel ile bolca köpürterek, bütün deriyi temizleyebiliyorsunuz.

Kabak Loofah Bitkisi

Ramie:

Bir diğer üstün temizlik imkanı sunan ve cilde fayda sağlayan bitki ise Ramie. Ramie, Çin’de ve Malezya’da yetişiyor. İdeal bir Spa ürünü olarak beğeni kazanmıştır. Bitki lifinden elde edilen ipliklerle tasarlanan lif, kese vb. ürünler ile beğeniye sunulan Ramie, cildi temizlerken sizi de stresten uzaklaştırıyor. Rami ile masaj yapıldığında selülit oluşumu azalıyor, sivilceler, egzama, varis, sedef gibi hastalıkların iyileşmesinde faydalı oluyor.

Uzun ömürlü kullanım imkanı sunan bu ürünler sayesinde evinizde, oldukça hesaplı bir şekilde peeling yapabilecek ve cildinizin her zaman taze görünmesini sağlayabileceksiniz. Bu ürünler herkes tarafından kullanılabiliyor. Erkek ve kadınlar için ortak kullanılabilen lif modelleri sayesinde günlük banyo ve cilt temizliği oldukça keyifli bir hal alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here