Estetik Duruş İçin İpuçları

0
468

Güzellik tek başına bir olgu gibi görünse de, bir detaylar bütünüdür. Estetik olarak adlandırdığımız dış görünümün güzelliğini, aslında hiç görünmeyen detaylar oluşturmaktadır. Hanımların estetik kaygıları, güzelliklerini kusursuz olarak görmek istemelerinden kaynaklanmadır. En güzel ve en iddialı güzellik ile bütün dikkatleri üzerinde toplamayı amaçlayan kadınlar gibi öncelikli olarak kendi öz benliklerine duydukları saygı ve sevgiden ötürü de güzel bir görünüm amaçlayan kadınlar vardır.

Estetik demek güzellik demek olduğu kadar aslında uyumdur da. Saçın uyumu, tenin yüz ve eller ile uyumu, kıyafet ile kullanılan aksesuarların uyumu, el bakımının ayak bakımı ile uyumu, ayakkabı uyumu vardır. Bunlara ek olarak hanımların duruşu ile tavırlarındaki uyum da estetik algıyı tamamlayıcıdır. Naif hareketler ve kibar bir üslup ile tavrını sergileyen hanımların, kıyafet şıklığı eğer saçları bakımsız ve şekilsiz ise pek önemli olmaz. Estetik bir bütündür. Kıyafet şıklığıyla, saçın güzelliği ile makyaj ile ayakkabı ile uyum gerekmektedir.

Saç Bakımı Estetiğin Mutfağıdır

Saç güzelliği estetik duruşun en önemli ve hatta bir numaralı faktörüdür. Güzelliğe giden yolda saçların şekilleri, rengi, eğer boyalı ise boyanın canlılığı, sağlıklı duruşu, yüz şekline uygun kesime dikkat edilmesi gerekmektedir. Güzel bir saç kesimi ile yüz şeklinizdeki çekiciliği sergilemeniz mümkündür. Güzel bir renk ile saçlarınıza ton alternatifi sunmanız, modayı takip etmeniz her zaman kendine yakışan yenilikçi düşünceli bir hanım olduğunuzu sergiler.

Saç bakımı ise estetik duruşun hiç bilinmeyen yüzüdür. Onun için buz dağının görünmeyen yüzü diyebiliriz. Öyle ki saçların cansızlığı, kuruluğu, işlem görmesinden dolayı yıpranması, kepek problemi, saç derisindeki tahrişten kaynaklı saçların dökülme sorunu ve daha nicesi onarılmaz, tedavi edilmez ise saçların güzel görünüm kazanması mümkün olmayacaktır. Uzun saçlarda yaşanan denge problemi nedeni ile kopmaların olması, kuruluktan kaynaklı saçların cansız ve solgun durması, matlaşmalar gibi birçok neden güzelliğinize zarar verecektir. Bütün bu durumların önüne saç bakımı ile geçilir. Profesyonel saç bakım ürünleri ile bütün sorunların üstesinden gelmek mümkündür. Kişiye özel nitelikli saç bakım ürünleri saç derisinde ve saçlarda görülen her sorunun çözümü bulursunuz. Şıklığını, yüz güzelliğinizi, ten güzelliğinizi ideal bakım ile estetik bir duruşa sahip yapabilirsiniz. Çekiciliğinizi saçlarınız ile ispatlar iken cilt güzelliğinizle de desteklersiniz. Eğer kusursuz güzellik istiyorsanız, kendinizi tanımalısınız. Cildinizdeki ve saçınızdaki sorunları bilmeli, bu sorunları çözecek bakım uygulamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here