Bebeklerin Toleransı Düşük Saçlarına Nasıl Bakım Yapmalı?

0
464

Bebekler tıpkı ciltlerinde olduğu gibi saçlarında da düşük tolerans sebebi ile hassasiyet gösterirler. Bu hususta bebek bakımı çok önemli bir durum teşkil etmektedir ve bu önem göz önünde bulundurulmalıdır. İhmale gelmeyecek kadar hassas olan bebekler, günlük yaşantılarında da ebeveynlerine bunu fark ettirirler. Hava değişimlerinden anında etkilenebildikleri gibi su değişikliğinden dahi anında etkilenerek, birtakım sağlık problemlerinin görülmesine zemin hazırlanmış olurlar. Bebek bakımında ilk önce dikkat edilmesi gereken husus, bebeğin alerji olmamasıdır. Toleransı düşük olan bebeklerde bu durum sıklıkla görülür. Gerek şampuan, gerek bakım kremleri bebeklerde alerjik reaksiyonun oluşumunu meydana getirmektedir. Saçlar için ise bu durum çok daha başka bir boyut kazanmıştır.

Bebek saç bakımı muhakkak uygulanmalıdır. Öyle ki bebeğin yıkanmasında kullanılan suların sertliği, pH derecesi, kullanılan temizleme ürünü ve diğer yardımcı ürünler rahatsızlık verebilir. Saç diplerinde alerjik reaksiyondan kaynaklanan kızarıklıklar, saç tellerinde bebeksi yumuşaklığın kaybolması ve hatta konak oluşumları gibi çeşitli durumlar görülebilir. Organik içerikli saç bakım ürünleri tercih edildiğinde bu tür sorunlar gözlemlenmediği gibi oluşabilmesi durumunun da önüne geçilir. Saç yıkaması esnasında bebeğin gözlerinin yanmaması da çok önemlidir ve bebeğin saçlarında hafif bir aromatik kokunun mevcut olması hiç de fena olmaz.

İçinde bal, fıstık, fındık, süt ya da süt gibi hayvansal maddeler bulundurmayan şampuanlar, saç kremleri sayesinde doğduğu andan itibaren evladınızı koruma altına alabilirsiniz. Çeşitli dış faktörler, serbest radikaller gibi durumlar bebeklerin saçında fark edemediğimiz bir kirlenmeye sebep olur. Her ne kadar saçlarının temiz olduğunu düşünsek de fark edilmeyen sebeplerden dolayı saçlarda ve saç diplerinde kirlilik yığını olur. Kirli saç dipleri sebebi ile kökler kapanır ve bebeğinizin saç gelişimi yavaşlayarak, saç tellerinde büyüme görülmez. Bütün bu durumların önüne %100 organik anne-bebek bakım ürünleri ile geçilebilir. Bebeğinizin saçını derinlemesine temizlerken, dış faktörler olarak nitelendirilen (güneş, nem, rüzgar; sert su, sert şampuan, alerji oluşturabilen krem vs.) karşı daima koruma altına almış olursunuz.

Bebek saçları da tıpkı yetişkinlerdeki gibi bazı besin takviyelerine ihtiyaç duyar. Organik bir şampuan tercihi ile bebeğinizin saçlarının ihtiyaç duyduğu beslenme de gerçekleştirilmiş olur. Paraben, sülfat ve fatalat benzeri zararlı maddeler bulunmayan bebek şampuanları, saç kremleri sayesinde saçları daha da parlak görünüm kazanırken, ekstra yumuşak doku oluşması sebebi ile saçları kolayca taranır ve canları yanmaz. Biyo-çözünür özellikli bebek şampuanları, saçların temizlenme aşamasında üstün performans sergiler.

Saç telinin kalbine nüfuz ederek, hızla emilim sağlanan bakım ürünleri sayesinde bebek saçlarının nem seviyesi de dengelenir ve sağlıklı saçlar oluşturulur. Bebeğiniz henüz doğmadıysa ve siz bir anne adayı olarak hazırlık yapmaya başlamak istiyorsanız organik ürünler ile hazırlığınızı tamamlayabilirsiniz. Hamile ve yeni doğan bebekler ve çocuklar her gün organik şampuan kullanarak, saç temizliğini yapabilir.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here