Bebeğinizin Banyo Keyfine Ortak Olun

0
487

Bebeklerin bazıları sudan hoşlanırken bazıları ise sudan korkar. Korktuklarından dolayı banyo yaptırmak anneler için oldukça zorlayıcıdır. Bebeğinize suyu sevdirmek ve banyonun keyfini çıkarması için yardımcı olmak yine siz annelere düşmektedir. Anne-bebek ortak kullanımı için geliştirilen organik saç şampuanları, vücut şampuanları ve köpüklerini tercih ederseniz, bebeğinizin sağlığını koruma altına almış olmakla kalmayıp ayrıca cildine zarar vermeden yağdan arındırmanın da rahatlığını duyarsınız. Bebeğiniz için tercihiniz daima organik ibareli ürünler olmalıdır.

Bebek Ciltlerinin Toleransı Düşüktür

Anneler genelde bebeklerinin yediklerinin organik ve sağlıklı olmasına dikkat eder. Fakat toleransı düşün bebekler, sadece yedikleri ile rahatsızlık duymazlar. Bebeklerin cildine değen zararlı maddeler içeren bakım kremleri, yağlar, şampuanlar, losyonlar ve daha nice benzeri ürün, deriden çok az miktarda da olsa emilerek, kana karışır. Kana karışan sülfat, paraben, fatalat oldukça ciddi sorunların görülmesine sebebiyet verebilir. Örneğin, genelde dikkat edilmeyen fakat içerik listesinde fatalat olan ürünler genetiğe zarar verir. Kansere kadar yol açan zararlı bir madde olan fatalat direkt genetiğe oynar ve bebek için hiçbir ebeveynin istemeyeceği sonuçlar doğurur. Oysa içeriğinde asla fatalat bulunmayan tamamen organik bir ürün tercih edilir ise bebeğin ihtiyacı olan günlük bakım esnasında cilt yenilenirken, bakım uygulanır, nem desteği verilir. Bebekler her ne kadar ipeksi bir tene sahip olsalar da gerek havadan, gerekse su ile temastan kaynaklı olarak ciltlerinde kurumalar olur. Kuruluk sebebi ile pullanmalar, nem azlığı sebebi ile pullanma benzeri cilt sıkıntıları görülür. Oysa bebeklerin her zaman yumuşak ipeksi ve sağlıklı, canlı tenlerinin olması gerekmektedir. Bebeğinizin tepeden tırnağa bakımında cildine gereken besin takviyesinde bulunacak ürünler tercih ettiğinizde cilt hem korumaya alınmış oluyor hem de doğal yapısını kaybetmiyor.

Bebek ürünlerinin formüle edilişinde içerisinde alerjik reaksiyona sebebiyet verebilecek maddeler var ise o maddelere sahip ürünlerden uzak durunuz. Süt, bal, fıstık, hayvansal maddeler gibi ürünler yararlı gibi görünse de bebekler için alerjik reaksiyona neden olabilir. Sadece bebeğinizin yediklerinin yararlı veya zararlı gruplar olarak ayrılması ile sınırlı kalmayarak, bebeğinizin cilt ve saç bakımında kullanacağız ürünlerin de ayrımını yapınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here