Argan Yağı ile Her Kadın Güzeldir

0
754
http://sac-bakimyagi.blogspot.com/

Argan yağı adeta bir mucize! Doğanın saflığını taşıyan ve insanların bu saflıktan, organik halden yararlanmasını sağlıyor. Argan, Fas’ın Marakeş şehrinde daha yoğun çıkmaktadır. Daha doğrusu ülkedeki argan cenneti Marakeş dense yeridir. Faslı kadınların elleri ile topladığı, elleri ile ezerek yağını çıkardığı onlarca argan tanesinde çok yararlı bir yağ elde ediliyor.

Tamamen doğallığı ile kadın güzelliğini ortaya çıkıyor. Klasik bir söz vardır; bilirsiniz, “Her kadın güzeldir.” Evet, her kadın güzeldir ama argan yağı ile daha da güzeldir. Bütün dikkatleri üzerine çekecek kadar güzeldir. Cildi ışıl ışıldır ve dokunulduğunda büyüleyen bir ten hissi etkisi ile baş döndüren yumuşaklıkta muhteşemliğe sahiptir. Cildi besleyen, yapılandıran, canlılık kazandıran, parlatan, kurumasını önleyen, nemlendiren, ekstra bakım uygulayan argan yağı, öylesine hafiftir ki uygulandığı bölgede yağlı his bırakmaz. Yağlandırmadan cilt bakımını yaparak, teni bu dünyanın değil de cennetin yaşayanı gibi bir güzelliğe ulaştırır. Yağlı his bırakmayan, hemen deri tarafından emilen yağ, omega 6-9 bakımından zengindir.

Fas Topraklarından Gelen Mucize; Argan Yağı

Cilt problemlerini de çözmede yardımcı olan Fas topraklarında hayata tutunan ve kıtalar arasında gezinerek, kadınların aurasını değiştiren argan yağı, adını aldığı ağacın meyvesidir. Olgunlaşıp, ağacın dibine düşen meyveler yöre halkı kadınları tarafından toplanıyor. Tek tek eller argan çekirdiğini çıkarmak için dış kabuk yani badem kırılıyor. Ardından elde edilen argan çekirdekleri kavruluyor ve çeşitli aşamalardan geçiyor. Öyle ki 2 litreye yakın saf argan yağı için 100 kg argan meyvesi gerekiyor. 100 kg argan meyvesinin özüne inerek elde edilen argan yağının cilt güzelliğine katkısı ise saymakla bitmez. İşte bu muhteşem etkilerinden bazıları:

  • Yüz bakımında kullanılır ise kırışıklıkları azaltarak, cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır.
  • Sivilceli ve akneli yüzlerin tedavisinde etkilidir.
  • Gözaltı kırışıklıklarında da oldukça etkilidir ve gençleştirici iksirdir.
  • Cildi yumuşatmakla kalmayarak, ciltteki tahrişi ve varsa iltihaplanmayı da azaltmaktadır.
  • Yağlı his bırakmaması, cildi nemlendirmesi özelliği bakımından hem kuru, hem de yağlı ciltlere bakım için uygulanabilir niteliktedir.
  • Adeta bir güneş filtresi görevi görerek, UHV zararlı ışınlarına karşı cildi korumaya alır.
  • Sigara, stres, dış faktörler, çevre kirliliği gibi durumlara karşı cildi korur iken, hücreleri de yeniler ve her daim canlı, parlak, sağlıklı ve bakımlı görünüme sahip teniniz ile güzelliğinizi sergilemenizi sağlar.
  • Hamilelik dönemlerinde kullanıldığında ise çatlakların da önlenmesinde oldukça etkilidir.

Argan yağının mucizesi bu kadar fazla iken hala kullanma kararı almadıysanız, güzelliğinizden ödün vererek, çok şey kaçırmış olursunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here