2017 Sonbahar Saç Modası Hangi Modellerle Geliyor?

0
752

Modayı takip etmek sadece kıyafetlerle sınırlı değildir. Bazen makyaj, bazen saç modeli veya saç renkleri ya da tırnak şekilleri gibi oldukça geniş bir alanda takip gereklidir. Kadınlar, kıyafet modasını takip ettiği kadar yüzyıllardır saç modasını da takip etmektedir. Öyledir ki saç; kıyafetten daha öte bir önem taşımaktadır. Her ana, her güne, her hale uygun bir şekli sayesinde kişi kendini her zaman iyi hisseder. Saç şekli tercihinde saçın kesimi çok önemlidir. Kesimden sonra saça verilen şekillendirme arz eder.

Bu yılın modası geçen yıldan kalan bohem saç şekillerini unutmadı. 2017’nin ilk yarısında rahatlığım simgesi olan bohem saç şekilleri kendini her alanda gösterirken, 2017’nin ikinci yarısında da kendini göstermektedir. 2017 sonbahar saç modası önceki yılların moda modellerinden tamamen vazgeçmiş değil. Bu yıl cesaret isteyen saç renklerinin trend olmasından dolayı saç şekillerinde ve kesimlerinde aşırılık yok. Daha çok sakin, rahat modeller var. Günün her anında kullanıma uygun olan bu modeller arasında hoş bir sohbet için arkadaş buluşmasına giderken tercih edebileceğiniz ya da çok şık bir davete giderken de tercih edebileceğiniz savruk topuz yer alıyor.

2017 Sonbahar Saç Modası Bohem Örgüden Yana

Bohem tarzın verdiği rahatlık, örgünün verdiği kolaylıkla bütünleşiyor ve en özel gecelerde de dahi örgülü modelleri kullanabiliyorsunuz. Tamamen örülmüş saçların şıklığı veya arada örgü geçişlerinin olduğu modeller 2017 sonbahar saç modasında kendini gösteriyor.

Bohem örgü modelleri tam olarak güz mevsimine yakışır oluyor. Bu modelleri saçların rengi ile tamamlamak gerekiyor. Cildiniz ile uyumlu renk tonları, saç modelleri her zaman estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Topuzlardan vazgeçilmeyecek bir mevsim bizleri bekliyor. Savruk topuz, dağınık topuz, balerin topuzu her kıyafetle de uyumlu oluyor. Çocuk saç modelleri arasında da sıklıkla tercih edilen balerin topuz, ayrıca asaletin de simgesi oluyor ve zarifliği sergiliyor.

Günlük kullanım için ise yarım topuzlar gençlerin tercihi oluyor. Kendini genç hisseden kadınlar ise asla bir kalıba girmiyor ve özgürce saç rengini, modelini modanın getirilerine göre tercih ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here