2017 Baharının Makyaj Modasında Kızıl Hakimiyeti

0
522

Her hanım güzeldir fakat yapılan doğru makyaj ile güzeldir. Makyaj yapmayı seviyor ve yaptığınız makyajı da kendinize yakıştırıyorsanız bir de çevrenizden yapmış olduğunuz makyajın size yakışıp, yakışmadığını sorunuz. Güzelliğinizin en belirgin faktörü olan makyaj uygulamalarınızda muhakkak çevrenizin fikrini alın. Yapılan araştırmalar sonucunda kişinin kendini normalde göründüğünden onlarca kat daha fazla güzel göründüğü kanıtlanmış. Bu sebeple siz kendinizi kusursuz bir makyaj ile güzellik sahibi sanıyor iken aslında tahmin ettiğiniz kadar iddialı olmaya biliyorsunuz.

Her zaman, her yerde ve herkes tarafından kusursuz bir güzelliğin sahibi olarak şan almak istiyorsanız 2017 baharının makyaj modasına sadık kalın. Modaya uyarak yapacağınız makyaj her zaman sizi daha güzel gösterecektir. Gündemde olan bir olgu her daim beğeni toplar ve insanların bu olguya göre güzellik algısında değişim olur. Eğer modaya uymayan ve modanın geçmişinden bir makyaj uygulaması ile görülür iseniz güzel olmanıza rağmen “demode” etiketi ile yâd edilir ve hoş karşılanmazsınız.

Baharda Siz De Çiçek Açın

Herhangi bir olumsuz etiket ile anılmamak için 2017 baharının makyaj modasına uyun. Peki, bu bahar makyaj modasında ne var? İşte neler olduğu:

Kızıl tonlarında far ile kahverengi gözleri belirginleştirmek gerekiyor. Fakat kızıl tonları ile gözleri belirginleştirir iken muhakkak göz pınarlarına aydınlatıcı uygulayın.

Şeftali tonu allıklar ile yüzünüze de bahar gelsin. Fondöteniz yüzünüze uygulayacağınız allık ile gün boyu çiçek açmış yanaklara sahip olacaksınız. Allığınızı gün içinde sıklıkla tazeleyin ki şeftali tonu canlılığını kaybetmesin.

Şeffaf maskara ile kirpiklerinize yoğunluk verir iken göz kapaklarınızda kızıl tonlarının hakimiyet kurmasına özen gösterin.

Göz kalemleri demodeliğini geride bırakarak, 2017’de tekrar moda oldu. Gözlerinizin üstüne ve altına yoğun bir şekilde göz kalemi uygulayabilirsiniz. Bu bahar ayında bol maskara, yoğun göz kalemi damgasını vuruyor.

Bu yıl geçen yıl çok popüler olan “yok gibi makyaj” modası geride kalıyor. Allık ile ruj uyumluluğuna dikkat çekiliyor. Kullandığınız allık ile ruj renginizin benzer tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz.

2016 yılının vazgeçilmez makyaj modası olan dudak kalemleri bu yıl yok. Bu yıl makyajsız yüze koyu tonlu ruj modası var. Makyaj yapmadığınız yüzünüze bordo, mor ve benzeri koyu tonlarda ruj kullanmanız gerekiyor. Bu bahar dikkatler dudaklarda.

Hiç vakit kaybetmeden bahar ayının tam da başlarında olduğumuz bu günlerde modaya uygun olan makyaj malzemelerinin alışverişine başlayın.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here